Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

İki liman arasındaki nakliyenin maliyeti nasıl hesaplanmalı?
Taşıma ihtiyacınızın maliyetini öğrenmek için, lütfen bize talebinizi gönderin. Bunun için yapmanız gereken tek şey, "İhale Aç" linkine tıklayarak ilgili alanları doldurmanız. Mümkün olduğunca fazla bilgi gönderebilirseniz, sizin için hesaplamaları, ekstra bilgi talebinden bulunmadan hesaplayabiliriz.

İletişim bilgilerimin hepsini vermeli miyim?
Taşıma şirketleri, her zaman gerçek müşteriler ile iş yapmayı arzılamaktadırlar. Bunun sebebi, kurumların sanal müşteriler ile zaman kaybetmek istememesidir. Sizin iletişim bilgileriniz ise, sadece yetkili kişiler tarafından görülebilecektir. Eğer bilgilerinizi saklamak isterseniz, bu durumda üzülerek belirtirizki sistemimizi kullanmanıza imkan verilmeyecektir. Eğer operatörlerimiz ile iletişime geçerseniz, şirket bilgilerinizin yanında kişisel bilgilerinizi de özel gizlilik sınırları içerisine dahil edebiliriz. sales@FreightArea.com

Sizin üzerinizden bir aracılık ücreti temin edebilir miyim?
Eğer sistemimize kazandıracağınız yeni üyeler üzerinden bir komisyon kazanmak istiyorsanız, bunu operatörlerimize önceden belirtmeniz gerekmektedir. Tarife belirlenene ve tüm işlemler onaylanana kadar, şirket bilgileriniz ve şahsi bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Gümrük hizmetlerini de sizin üzerinizden temin edebilir miyim?
Biz dünyanın her yerinden gümrük muamele hizmeti veren firmalar ile çalışmaktayız ve dışarıdan temin edilen hizmetler konusunda da büyük tecrübemiz bulunmaktadır. Özellikle CIS ve orta doğu ülkelerinde bulunan bazı gümrük kuralları nedeni ile, maliyetler oldukça değişebilmektedir. Size önerimiz, taşıma firmaları ile anlaşma esnasında, bu tarz tüm konuları görüşmenizdir. Gümrük işlemleri maliyeti hesaplanması için, FreightArea.com mesajlaşma sistemi üzerinden ihaleyi kazanan firma ile görüşebileceğiniz gibi, sales@FreightArea.com adresine ihale ID'nizi, kap-kilo listesini ve diğer tüm ilgili evrakları göndermeniz halinde, bizde yardımcı olmaya çalışacağız.

Pazar fiyatlarını kim yayınlıyor?
Pazar fiyatları, line'lar ile ilişki içerisinde olan tüm lojistik firmalarınca yayınlanabilmektedir.

Konteynerimin nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?
Eğer FreightArea.com üyesi iseniz, ücretsiz bir şekilde Konteyner Takip Sistemi'miz üzerinden konteynerlerinizi takip edebilirsiniz. Şimdi ücretsiz üye olmak istiyorsanız, kayıt sayfamızı ziyaret edebilirsiniz : www.FreightArea.com

Line'ların transit süresini nasıl öğrenebilirim?
Transit süre, iki liman veya adrese göre değişebilen çıkış ve varış noktaları arasındaki taşıma esnasında yükünüzün sarfettiği zamandır. Bu süreye, denizdeki ve transit limanındaki süreler de dahildir. Genellikle bu süreler, taşıyıcıların web sitelerinde veya size sundukları dökümanlarda belirtilmektedir. Ancak gerçek süre, anlaşmalarınızda net olmadan belirtilmiş sorunlu maddelere veya eksik deklere edilmiş bilgilere göre değişiklik gösterebilir.

Hangi konteyner hatlarının hangi şehirlere uğrak yaptığını nasıl öğrenebilirim? Örneğin Port Said Limanı?
Tıklayın link here Hatırlatmak isteriz ki Liman Arama bölümümüzden, hangi limanların hangi adreslerde kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Ek bir uyarı olarak belirtmek isteriz ki, son kararı vermeden önce, line'lar ile sağlamasını yapmanızda herzaman fayda bulunmaktadır.

Sizin benim taşıma işlemlerime ne faydanız olur?
Her taşıma şirketinin başarılı olduğu belirli bir rota vardır. A şirketi, 1 noktasından 3 noktasına taşıma konusunda en iyi fiyat ve taşıma süresini verebilirken, B şirketi, 2 noktasından 3 noktasına daha iyi fiyat teklifi ve taşıma süresi önerebilir.
FreightArea.com size, farklı ülkelerdeki nakliyecilerden teklifler toplayarak, sizin en iyi teklife ulaşmanızı sağlar.

Tüm sorularınız için bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz: sales@FreightArea.com